11.06 o godz. 21,30 rozpoczną się zapisy na opcje na II rok 2012/13
Trzeba się zapisać na semestr zimowy i letni. Trzeba sobie rozłożyć zajęcia i nie wpisać się np. na wszystkie opcje w semestrze zimowym.
Każdy student musi zapisać się na 5 opcji (15 pkt. ECTS)-jedna opcja to 3 punkty ECTS,
jedna opcja obowiązkowo dla wszystkich musi być językoznawcza, jedna literaturoznawcza, jedna kulturoznawcza albo dydaktyka.
Jezeli ktoś wybierze dydaktykę to ma 6 punktów, czyli wybiera dodatkowo tylko 3 opcje.
Rekrutacja na dydaktykę odbywa się w Studium Pedagogicznym UJ przez USOSweb od 10.06 do 24.09.2012 szczegółowe informacje znajdziecie na str. htp://www.sp.uj.edu.pl/studia /stacjonarne/rekrutacja
Tematy opcji:
Opcja kulturoznawcza
1. HistoriaAustrii (mgr S. Frydel) -30 godz. sem. zimowy
2.Niemcy po 1945 – 30 godz./sem. let. (mgr S. Frydel)
(3) Zabytki kultury Niemiec [=Kunstdenkmäler von Deutschland] – 30 godz. /sem. zim. (mgr S. Frydel)
(4) Zabytki kultury Austrii i Szwajcarii [=Kunstdenkmäler von Österreich und der Schweiz] – 30 godz./sem. letni (mgr S. Frydel)
3. Niemcy i ich mity (Die Mythen der Deutschen) (dr A. Palej - 30 /sem. let.
Opcja- językoznawcza
(a) Semantyka część I [= Semantik Teil I] - 30 godz./sem. zim. (dr T. Rojek)
(b) Semantyka część II [=Semantik Teil II] – 30 godz./sem. let(dr T. Rojek)
2. Frazeologia jako drugie słownictwo języka (Phrasrologie als zweiter Wortschatz der Sprache) (mgr J. Konieczna-Serafin) – 30 godz./ sem. let.
Opcja- literaturoznawcza
1.Od bajki magicznej do horroru I [= Vom Zaubermärchen zur Horrorgeschichte I] (dr A. Kluba) - 30 godz./sem. zim.
2.Od bajki magicznej do horroru II [= Vom Zaubermärchen zur Horrorgeschichte II] (dr A. Kluba) - 30 godz./sem. let.
2. Krótka proza niemieckojęzyczna po 1945 (Deutschsprachige Kurzprosa nach 1945) – 30 godz./sem. let. (dr hab. Katarzyna Jaśtal)
Program studiów pierwszego stopnia obejmuje zajęcia opcjonalne (do wyboru przez studenta), które odbywać się mogą w języku polskim lub niemieckim. Zajęcia, na których językiem wykładowym jest język polski, uwzględniają wprowadzanie niemieckiej terminologii fachowej oraz niemieckich przykładów.
Wszystkie przedmioty opcjonalne obejmują cykl 30 lub 60 godz. zajęć (w formie konwersatorium), za każdy przedmiot student uzyskuje odpowiednio 3 lub 6 punktów ECTS.
KAŻDY KURS KOŃCZY SIĘ EGZAMINEM LUB JAKĄŚ FORMĄ PISEMNEJ EWALUACJI.
IFG co roku aktualizuje swoją ofertę przedmiotów opcjonalnych oraz podaje do wiadomości studentów w terminie umożliwiającym dokonanie wyboru i zapisu na zajęcia.
STUDENT II ROKU FIL. GERM. musi uzyskać w ciągu roku akademickiego 15 punktów ECTS za przedmioty opcjonalne i zobowiązany jest do wybrania przynajmniej:
jednego przedmiotu z bloku językoznawczego
jednego przedmiotu z bloku literaturoznawczego
jednego przedmiotu z bloku kulturoznawczego lub dydaktyki
UWAGA: przynajmniej jeden przedmiot student musi zaliczyć w wymiarze 60 godzin.
Powyżej podano minimalne wymagania dla studenta II roku. Pozostałe punkty studenci mogą uzyskać, wybierając inne przedmioty (kursy) z listy zaproponowanej przez IFG (także dla I i III roku) bądź przedmioty z obszaru nauk humanistycznych prowadzone w innych jednostkach UJ (wyłącznie kursy/przedmioty kończące się egzaminem lub zaliczeniem z oceną)
OPCJA DYDAKTYKA przewidziana jest dla studentów wybierających cykl Zawodowego Kształcenia Nauczycielskiego, które należy rozpocząć od zaliczenia w Studium Pedagogicznym UJ (Kraków, u. Wiślna 3, tel. (012) 422 94 50, (012) 422 94 93) następujących przedmiotów: psychologia (60 godz.), pedagogika (60 godz.), emisja głosu (30 godz.). Dopiero po ich zaliczeniu studenci mogą wybierać przedmioty z dydaktyki języka niemieckiego (szczegóły w programie Zawodowego Kształcenia Nauczycielskiego załączonym do programu studiów pierwszego stopnia).
poniedziałek, 4 czerwca 2012
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz